W ramach Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23.04.21018r. w bibliotece szkolnej odbył się turniej czytelniczy pt. „W krainie bajek”. Z tej okazji zaprosiliśmy reprezentacje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr3 im. Senatu RP.

Turniej składał się z 5 konkurencji, podczas których uczniowie z klas III musieli wykazać się umiejętnościami takimi jak: znajomość autorów, bohaterów oraz tytułów poznanych wcześniej bajek, wyrażania się poprzez słowo, gest oraz mimikę oraz praca w zespole, komunikowanie się i dzielenie na role.

Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze dobrej zabawy oraz pozytywnej rywalizacji, a jego głównym celem było przypomnienie dzieciom postaci z ich ulubionych bajek oraz zachęcenie ich do sięgnięcia po nowe pozycje książkowe.

W turnieju wzięły udział trzy drużyny:

Klasa III A z SP5 – I miejsce

Antoni Dragun

Jakub Dróżka

Mateusz Giecewicz

Klasa III z SP3 – II miejsce

Magdalena Maciejewska

Nikola Kapusta

Jan Śliwiak

Klasa III C z SP5 – III miejsce

Hanna Miszta

Julia Pilarczyk

Wanessa Rumianek

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Organizatorami wydarzenia była biblioteka szkolna w współpracy z świetlicą szkolną.